MorphOS pup a1200 install
  • Just looking around
    Posts: 8 from 2005/10/8
    From: Hungary Sátora...
    Üdv mindenkinek!

    Nem tudnátok segíteni, hogyan kell A1200-re installálni a MorphOS pup-ot? 3.0 kickrom van az alaplapon.


    Scifi
  • »14.10.05 - 07:57
    Profile
  • Order of the Butterfly
    Order of the Butterfly
    Chain-Q
    Posts: 347 from 2003/10/12
    From: 1 AU, EU, DE/HU
    De tudnank... :-) Van konkret kerdes esetleg, vagy forditsuk le a manualt, mert nem tudsz angolul? :-D

    Egyebkent kb. annyi, hogy felmasolod egy ures particiora a MOS CD tartalmat, es a rendszerednek megfeleloen modositod a mellekelt startup-sequence-t. Mivel a MOS megy Kickstart, tehat a meglevo AmigaOS tamogatasa nelkul is, ezert nem hiszem, hogy a 3.0-s Kickstart gondot okozna.

    Ja, azt gondolom tudod, hogy nem csak PPC kartya, hanem BVision vagy G-Rex is kell hozza...
  • »14.10.05 - 08:51
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    Posts: 8 from 2005/10/8
    From: Hungary Sátora...
    Üdv Chain-Q!

    Beletrafáltál, csak kapisgálom az angolt.

    Pontosan úgy tettem ahogyan írtad, csak éppen nem óhajtott elindulni. Fekete képernyö, aztán semmi. Ja és BVision van a gépre dugva.


    Chain-Q wrote:
    De tudnank... :-) Van konkret kerdes esetleg, vagy forditsuk le a manualt, mert nem tudsz angolul? :-D

    Egyebkent kb. annyi, hogy felmasolod egy ures particiora a MOS CD tartalmat, es a rendszerednek megfeleloen modositod a mellekelt startup-sequence-t. Mivel a MOS megy Kickstart, tehat a meglevo AmigaOS tamogatasa nelkul is, ezert nem hiszem, hogy a 3.0-s Kickstart gondot okozna.

    Ja, azt gondolom tudod, hogy nem csak PPC kartya, hanem BVision vagy G-Rex is kell hozza...
  • »15.10.05 - 21:37
    Profile
    • Order of the Butterfly
      Order of the Butterfly
      Chain-Q
      Posts: 347 from 2003/10/12
      From: 1 AU, EU, DE/HU
      Quote:

      Beletrafáltál, csak kapisgálom az angolt. Pontosan úgy tettem ahogyan írtad, csak éppen nem óhajtott elindulni. Fekete képernyö, aztán semmi. Ja és BVision van a gépre dugva.

      Ez leginkabb a kovetkezo okok miatt fordulhat elo:

      1., nem talalja a boot meghajtot. Ekkor a PPC kernel ugyan feleled, nem tudja betolteni a videokartya drivert, es a monitor kikapcsolt allapotban marad. Probald meg bebootolni a rendszert CD-rol! A CD legyen az alaplapra, vagy a BPPC SCSI-jere dugva. (Ne FastATA-ra, 4IDE-re ha van, vagy ilyesmire...) Tavolitsd el a bootmeghajto parametert a startup-sequence-bol, ekkor a MOS kernel a CD-t fogja keresni.

      2., nem tud feleledni a PPC kernel, miutan a betoltes, es a reset lefutott. Ez pl. elofordulhat, ha 128MB-nel tobb memoria van a PPC kartyadon, mert a MOS jelenleg max. 128MB memoriat tamogat classic hardveren.

      3., elofordulhat hogy nem megfelelo 680x0.library-kat hasznalsz. Hasznald azokat amiket a MOS cd-hez mellekeltek. Nem megfelelo 680x0.library-k azt okozhatjak, hogy a MorphOS kernel nem tud megfeleloen betoltodni.

      4., Nem megfelelo/serult a PPC flashromja. A legutolso, flashrommal biztos megy. Ez valoszinutlen problema ha amugy a PUP/WOS programok mukodnek classic rendszeren, de elofordulhat.

      Ezek a leggyakoribb problemak. Remelem segitettek valamit... Ha megadsz reszletes hardverkonfigot az osszes gepedre dugott bovitokartyaval meg ilyesmivel, akkor talan mas otletem is lesz.
    • »15.10.05 - 23:01
      Profile Visit Website
    • Just looking around
      Posts: 8 from 2005/10/8
      From: Hungary Sátora...
      Köszi a tippeket!

      Próbálkozom.

      A konfig:

      A1200+PPc/060+scsi+128Mb+Bvision+Vss+36Gb scsi HDD+fast ATA+Samsung cdrw+Mustek SP12000+Epson c62
    • »16.10.05 - 12:55
      Profile
    • Priest of the Order of the Butterfly
      Priest of the Order of the Butterfly
      warface
      Posts: 653 from 2003/2/24
      From: Hungary
      Egesz szepen telepakolt 1200 :-) Maradt meg ures csatlakozohely szegenyen? :-) :-) :-)

      Remelem sikerul eletre kelteni majd MOS-t rajta.
    • »16.10.05 - 13:21
      Profile Visit Website
    • Just looking around
      Posts: 8 from 2005/10/8
      From: Hungary Sátora...
      Szia!

      A CD-röl boot nálam nem megy.
      De próbáltam mást a 68060 library az a helyén van.
      A változatosság kedvéért most ezt írja ki: "startup is not executable + startup failed returncode 10"
      -vagyis nem futtatható. -ez miért lehet? Elképzelhetö hogy a flag-ek nem o.k?
    • »16.10.05 - 14:50
      Profile
    • Order of the Butterfly
      Order of the Butterfly
      Chain-Q
      Posts: 347 from 2003/10/12
      From: 1 AU, EU, DE/HU
      Igen, elkepzelheto hogy a flagek nem stimmelnek. Mivel irtad ki a CD-t? Mondjuk azert erdekesen misztikus problemaid vannak... :-)

      Egyebkent elkezdtem irni egy MorphOS PowerUP GYIK-ot, magyar nyelven, olvasd el, hatha segit. Itt talalhato.
    • »22.10.05 - 15:36
      Profile Visit Website
    • Just looking around
      Posts: 8 from 2005/10/8
      From: Hungary Sátora...
    • »23.10.05 - 10:47
      Profile
    • Priest of the Order of the Butterfly
      Priest of the Order of the Butterfly
      warface
      Posts: 653 from 2003/2/24
      From: Hungary
      Bar a khtml-t mihamarabb atportolhatnak hozza :-)
    • »25.10.05 - 18:58
      Profile Visit Website
    • mur
    • Just looking around
      mur
      Posts: 2 from 2006/3/20
      From: Hungary - Buda...
      Üdvözlök mindenkit itt a fórumon!

      Teljesen új vagyok itt, és az Amiga témában is. Lenn pár laikus kérdésem, ha szabad. :)
      Szubjektíve milyen gyors (válaszidők stb.) a MophOS A1K2 + Blizzard PPC-n, van olyan kb. mint az OS3.9?
      Másik: nagy bánatom, hogy nem támogatja az Elbox Mediator 1200-as busboard-ot :( van rá remény hogy valaha is fogja, vagy inkább szerezzek egy G-Rex-et?

      Thx!

      Mur
    • »21.03.06 - 07:27
      Profile Visit Website
    • Caterpillar
      Caterpillar
      Posts: 34 from 2004/4/8
      From: Mosonmagyarova...
      ha a g-rex mellett dontesz, nekem lenne egy elado :)
    • »21.03.06 - 09:47
      Profile Visit Website
    • mur
    • Just looking around
      mur
      Posts: 2 from 2006/3/20
      From: Hungary - Buda...
      Helló!
      Írtam "PM"-et.
    • »21.03.06 - 10:16
      Profile Visit Website
    • Just looking around
      Posts: 8 from 2005/10/8
      From: Hungary Sátora...
    • »19.04.06 - 10:33
      Profile
    • Just looking around
      Posts: 8 from 2005/10/8
      From: Hungary Sátora...
      Egy ideig nem foglalkoztam a t?m?val, de siker?lt az elm?lt h?ten beind?tani a rendszert. Eg?szen egyszerű okb?l nem ment n?lam... Egy PPc firmware friss?t?s ut?n t?k?letesen műk?dik! T?rt?netesen a G-rex-hez CD-n kapott cuccr?l van sz?. Be?p?t?si probl?m?k miatt m?g a Bvision-t haszn?lom, de ?gy is nagyon j?. A k?pn?ző, a net, a vide?k lej?tsz?sa, a pdf.... ?sszehasonl?tva a 3.9-es renddszeremmel szuper gyors! Aj?nlom mindenkinek hogy pr?b?lja ki!
    • »14.08.06 - 10:32
      Profile