EditMode i naciaganie ekranow
  • MDW
  • Order of the Butterfly
    Order of the Butterfly
    MDW
    Posts: 451 from 2003/7/26
    From: Wroclaw/Poland
    Mam taki maly problem z monitorem przy Pegasosie. Do tego samego monitora podlaczam peceta (wejscie SVGA) i Pegasosa (wejscie BNC). Wszystko niby gra ale...

    Na moim monitorze (jakies 17 calowe EIZO - jest na liscie EditMode) tryb 1024x768 na Pegasosie nie jest rozciagniety na caly ekran monitora. Oczywiscie naciagalem ekran w monitorze ale mi sie zakres skonczyl, a jeszcze troche trzeba byloby naciagnac:(. W Amidze nie bylo z tym problemu, bo w CGXMode mozna bylo klawiszami kursora przesuwac i skalowac nieco ekrany. Dalo sie tak ustawic, ze regulacje monitora mogly zostac mniej wiecej w polowie zakresu. Chcialem tak sobie wyregulowac ten tryb w EditMode ale sie nie da:(. Klawisze kursora z SHIFT i bez nie dzialaja tutaj. W CGXMode mozna to bylo tez troche bardziej na piechote zrobic wpisujac jakies liczby w te jego pola. Niestety tutaj cokolwiek wpisuje to ekran nie przemieszcza sie ani nie skaluje. Mrugnie ekranem i wlasciwie nic sie nie zmieni.

    Jak przelacze na pieca to taki tryb mam rozciagniety ladnie. Z tym, ze zaznaczam - winda nie pozwala mi wyciagnac wiecej niz 75 Hz:). Mam najtanszego GeForce2 MX 200. Pozwalalem jej juz wybrac "niedozwolone tryby monitora" i wybralem 85 Hz ale monitor i tak pokazuje 75. Przestalem juz z tym walczyc. Pieca i tak za duzo nie uzywam:). Na Pegasosie z Voodoo3 2000 AGP ten sam monitor w 1024x768x24 wyciaga 100Hz:). Problem z rozciagnieciem mam wlasciwie we wszystkich czestotliwosciach (75, 80, 85, 90, 100). Czy moge cos na to poradzic? Dodam, ze monitor ten jest dosyc wkurzajacy i zawsze byl pod tym wzgledem glupawy. Dlatego nie podlaczalem go do Amigi, bo jak wiadomo uzywa sie na niej wieeelu roznych trybow:). Jednak do Amigi nie chce podlaczac Pegasosa, bo ona ma przelacznik SVGA/BNC z tylu monitora i przelaczanie jest niewygodne. Do przelaczania raz na rok AGA/BVision to wystarczalo ale teraz to nie przejdzie:(.

    Jakby ktos mial jakis pomysl (moze jak zmusic EditMode do dzialania tak jak CGXMode) to bardzo bede wdzieczny za pomoc. Kupic dodatkowego monitora teraz nie moge. Zreszta jakbym kupoal to nie mnijeszy niz 19 cali, a na to mnie teraz (z wiadomych powodow) nie stac.
  • »22.08.03 - 10:40
    Profile Visit Website
  • MorphOS Developer
    kiero
    Posts: 129 from 2003/2/28
    a nie probowales po prostu poustawiac sobie trybow CGXMode? nie wiem czy to dziala, ale co Ci szkodzi.
  • »22.08.03 - 14:12
    Profile Visit Website
  • MDW
  • Order of the Butterfly
    Order of the Butterfly
    MDW
    Posts: 451 from 2003/7/26
    From: Wroclaw/Poland
    Pomysl nie jest glupi. Pozniej sprobuje. Narazie udalo mi sie to wszystko jakso ustawic. Okazalo sie, ze jakas opcja w monitorze byla wlaczona i co ustawilem jakis tryb to inny sie kwasil. Teraz juz jest OK. Dodatkowo przelaczylem peceta do BNC i podlaczylem Pegasosa do SVGA. Dzieki temu pecet juz daje sobie ustawic 85Hz, a Pegasos ma normalnie - czyli 100Hz:). Oczywiscie poza rozdzialka 1280x960 - ta ma mniej. Wszystko wyglada juz dobrze alepotem ciut naciagne 1024x768 w poziomie, bo to tak nieladnie leciec na granicy zakresu:).
  • »22.08.03 - 19:30
    Profile Visit Website