Pegasoshu
  • Order of the Butterfly
    Order of the Butterfly
    GK_LKA
    Posts: 481 from 2004/3/28
    From: Hungary
    Quote:

    (mivel minden pega/mos-os hir elobb felmegy amiga.hu-ra mint pegasos.hu-ra...).


    Ez nem igaz! Eloszor pegasos.hu-ra rakom mindig fel, es csak utana 5 perccel amiga.hu-ra! :D


    [ Edited by GK_LKA on 2006/10/10 16:41 ]
  • »10.10.06 - 16:41
    Profile Visit Website
  • Caterpillar
    Caterpillar
    neongod
    Posts: 34 from 2006/6/14
    From: Budapest, Hungary
    hat akkor itt egy ellenpelda:)

    Pegasos.hu:
    Az #amigazeux bemutatta a MorphOSExecMonitor-t
    Felvette: Gruber Krist?f, 2006.10.03

    amiga.hu:
    MorphOS Exec Monitor
    Balogh K?roly (Chain|Q)
    2006.10.02.


    khm :)

    persze nem vitatom, hogy azok a hirek amiket mind a ket oldalra te postolsz, ott ?gy van ahogy mondod, de nagy ?ltal?noss?gban elmondhat?, hogy amiga.hu-t c?lszerűbb n?zni mint pegasos.hu-t ha peg?s h?rekre v?gysz magyarul... :)
  • »12.10.06 - 16:44
    Profile
  • Order of the Butterfly
    Order of the Butterfly
    GK_LKA
    Posts: 481 from 2004/3/28
    From: Hungary
    Persze. Csak kotekedtem :P
  • »12.10.06 - 18:11
    Profile Visit Website
  • Priest of the Order of the Butterfly
    Priest of the Order of the Butterfly
    warface
    Posts: 653 from 2003/2/24
    From: Hungary
    Aki peg hirt csak egy helyre postol fel kell rugni :-D
  • »13.10.06 - 09:22
    Profile Visit Website
  • Priest of the Order of the Butterfly
    Priest of the Order of the Butterfly
    warface
    Posts: 653 from 2003/2/24
    From: Hungary
    Mostantol forum es wiki a pegasos.hu-n. Elobbi most meg csak IB2.4 es Sputnik, utobbi meg csak Sputnikbol elvezheto. (Mar nem, meghegesztettem - elvileg mukodik minden amigas brozerrel)

    [ Edited by warface on 2007/5/20 16:41 ]

    [ Edited by warface on 2007/5/20 16:49 ]
  • »20.05.07 - 16:40
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    rATdrAgOn
    Posts: 4 from 2007/5/16
    Ez remek, most neztem. Granula. :)
  • »20.05.07 - 18:02
    Profile Visit Website
  • Priest of the Order of the Butterfly
    Priest of the Order of the Butterfly
    warface
    Posts: 653 from 2003/2/24
    From: Hungary
    Persze sem a forum, sem a wiki nem az en erdemem, masok izzadtak vele (azert nem irok listat nehogy kihagyjak valamit), en epp csak belepiszkaltam a keszbe :) Koszonjuk a tobbieknek :)
  • »20.05.07 - 19:17
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    Keziccs?kolom minden kedves Pega/Amiga fanatikusnak!! Igaz?b?l a fut? t?m?hoz nem tudok mit hozz?tenni, csak gondoltam ?letjelt adok, l?ss?k hogy gurul a magyar f?rum :-D
  • »06.06.07 - 09:00
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    ?s igerem, nem hasznalok tobbet ekezetes karaktert, mert (legalabbis nalam) el van b***va :D
  • »06.06.07 - 09:02
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    Persze az elso betut megint sikerult efakkolni, hat nem csodalatos??? Asszem iderakom egyik c64est a 10 kozul, azon nem tudok csabitasba esni :-D :-D :-D
  • »06.06.07 - 09:04
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    Amugy jo otlet volt ez a kis forum, itt legalabb lehet kenyelmesen eklendezni, ha vmi adodik... Nem tud vki beagyazhato ptmod lejatszasra kepes cuccrol Peagara? Arra gondolok, hogy sajat kodba agyazhato cucc kene, mint mas platformokon amilyen pl. a Mikmod player...(PSP-n azt hasznaltuk)
  • »06.06.07 - 09:22
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    Meg vmi, lehet hogy naivitas, de megis... Az OpenOffice-osok oldalan ki lehet tolteni egy kerdoiv-felet. A vegen lehet postolni otletet, javaslatot is. En tisztesseggel kitoltottem a kerdoivet, es a vegen rakerdeztem, nem portolnak-e MOS, AOS ala egy verziot. Persze, tudom, ez igy nem sokat ert, de talan ha mindenki megtenne ugyanezt....hatha. 8-)
  • »06.06.07 - 09:29
    Profile Visit Website
  • Caterpillar
    Caterpillar
    neongod
    Posts: 34 from 2006/6/14
    From: Budapest, Hungary
    Maverik: szerintem probald meg feltenni a kerdeseidet a www.pegasos.hu forumaban is, hatha azt tobben olvassak. (bar fene tudja :)

    szerk: egyebkent tenyleg elcseszi az ekezeteket. de van "edit" gomb, ki lehet javitani :)

    [ Edited by neongod on 2007/6/6 14:08 ]
  • »06.06.07 - 14:03
    Profile
  • Order of the Butterfly
    Order of the Butterfly
    Chain-Q
    Posts: 347 from 2003/10/12
    From: 1 AU, EU, DE/HU
    Quote:

    Nem tud vki beagyazhato ptmod lejatszasra kepes cuccrol Peagara?


    1., SDL-re van valami modplayer szerintem, ami lefordithato sajat kodba. Persze ekkor SDL (PowerSDL fog kelleni a cuccnak, de tekintve, hogy ezt a kovetkezo MorphOS verzio valoszinuleg beepitve tartalmazni fogja, es amugyis eaz userek tulnyomo reszenek fentvan, nem hiszem h. akkora problema.)

    2., ogg playert pl. baromi egyszeru irni MorphOS-re, AHI-val, meg ilyesmi. Erre van sajat, (igaz Pascalban irt) peldakodom, amit szivesen elkuldok. Igaz ekkor at kell konvertalni a .mod-ot .ogg-ba, de ez egy mai demoban, jatekban, stb-ben nemigazan problema szerintem...

    3., A mikmod pl. pont olyan szerintem, ami platformfuggetlen, esetleg kell hozza irni egy AHI kimenetet... De ez sem az a raketatudomany c. kategoria.

    4., Aminet. (http://aminet.net/mus/play/PTPlayLibrary.lha) Ez ugyan kulso library, de mivel ott a forrasa, ezert gondolom eleg egyszeru atbarkacsolni h. beepuljon a kodba.

    5.,Javaslom a tovabbi diszkurzust a www.pegasos.hu-n folytatni. :)
  • »06.06.07 - 23:21
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    Koszonet a reagalasokert! Chain-Q, a PTPlayLibrary volt az, amit kerestem! Mikor vettem a Pegamat (PegaII ApolloG4 1Ghz) hasznaltan Szegvaron, az elozo tulaj adott egy dvd-nyi extra holmit hozza (na azert nem volt tele az a dvd, de megis..), es en azt hittem, azon lattam ezt a cuccot, de a nevet is elfelejtettem, meg azt is, hogy a srac vinyojan lattam, mikor teszteltem ott a gepet, nem a dvd-n volt rajt. Meg gondoltam is ra, de jol fog jonni, ha portoljuk a Vortex-et Pegara meg Classic Amigara, merthogy en csak Protracker formatumban szeretem a zenet irni, a VortexPSP-ben is 3 Amiga modulom szol PSP-n :) A lenyeg, hogy ezzel a cuccal mar lesz egy elvileg jol mukodo mod lejatszonk... Koszonom a segitseget.
    Pegasos.hu es Amiga.hu szamomra nemletezo helyek:flame:, amikor kezdtunk volna Amiga-PPC vonalon fejlesztgetni, segitseg helyett kizarolag fikazast (meg szoszerint ANYAZAST) kaptunk, szal elmehetnek a Charlie-ek a faszba, hulye lamer segg banda, egesznap egymassal haboruznak, tisztara, mint az AmigaInc es tarsai...Annak orul az Amigas vonal, ha Pegan vmi suxxol, es forditva. Hasznaljanak inkabb PumpaPc-ket, az ilyeneknek az valo. Nekunk akkor Krabob segitett a Mankind csapatbol...meg Torok Laci (AZ a Torok Laci) nekik nem volt kenyelmetlen "leereszkedni".
    Itt viszont tetszik a hozzaallas ezidaig, koszonom meg 1* a segitseget, ha mar portoltunk vmit, kuldom tesztelni :) Addigis a www.mach-one.hu -n meg lehet tekinteni a VortexPSP-ről p?r k?pet... 17000 let?lt?st produk?lt a game, egy reszet a mi oldalunkrol, a tobbit meg a PSPhacks.com meg ilyen helyekrol... es meg fikazas sem jott, csak thanx :)
  • »07.06.07 - 08:45
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    Most egyebkent egy mar letezo grafikus konverterunket irjuk at picit hasznosabbra. Olyan konverterre gondolok, mint pl. at IFFConverter volt anno A500-on, tehat programfejlesztoknek valo konverterrol van szo, nem olyanrol ami mondjuk gif bol jpg-t konvertal. Ez binaris, vagy szoveges (forraskod) allomanyt csinal, egyelore 24bitbmp-bol. A regi M1PSPC.exe pc-n futott, es PSP-re lehetett vele konvertalni. Azert irtuk, hogy a VortexPSP irasakor legyen egy tuti biztos konverter, es mivel nemigen volt mas ilyen cucc, felraktuk, had vigyek...vittek is ezerrel :D Most lesz MOS, AOS, es PC verzio, es soksokfele kimeneti formatum, akar RGB565GBA, vagy BGR444 igazabol ahanyfele csak szobajohet, mindent parameterezni lehet... kesobb GUI is lesz hozza. Elvileg hetvege utan lesz beharangozve a megfelelo helyeken+az oldalon, es sztem 2-3 het mulva fent lesz a "CLI" verzio. A GUI-s majd utana. (MOS as AMIGA GUI-s valszeg elobb, mert azt en bevallalom maganszorgalombol :-D)
  • »07.06.07 - 08:55
    Profile Visit Website
  • Caterpillar
    Caterpillar
    neongod
    Posts: 34 from 2006/6/14
    From: Budapest, Hungary
    Quote:

    "Pegasos.hu es Amiga.hu szamomra nemletezo helyek, amikor kezdtunk volna Amiga-PPC vonalon fejlesztgetni, segitseg helyett kizarolag fikazast (meg szoszerint ANYAZAST) kaptunk, szal elmehetnek a Charlie-ek a faszba, hulye lamer segg banda"


    oooo. ehhez annyit szolnek hozza, hogy amiga.hu-rol kialakult velemenyeddel teljes mertekben egyetertek, de pegasos.hu-val kapcsolatban szerintem tevedsz. A Pegasos.hu-s forum kb 2 hete indult be, Artlace, GK es jomagam munkajanak koszonhetoen. Teljesen ertelmes es segitokesz hozzaallas van ott. Pont azert lett letrehozva, mert mar nem birtuk az amiga.hu-n zajlo viszonyokat.

    Egyebkent meg nem tudom, hogy tisztaban vagy -e vele, de Chain-Q aki fentebb segitett neked, o "Charlie" :)

    [ Edited by neongod on 2007/6/7 9:00 ]
  • »07.06.07 - 08:58
    Profile
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    Akkor szegyellheti magat, es oneki kell tudnia miert... mondjuk azt, hogy "abban a kornyezetben" nem ezt az oldalat ismertuk meg!!! Ennek ellenere a mostani reflektalasat akkor is halasan koszonom.
    Es hogy tudja, pl kiket fikazott akkor a tobbi kedves MAGYAR amigassal karoltve (szandekosan kisbetu ITT az amigas): masik emberke a Mach-one-bol (tomy) -tekintve, hogy osszesen ketten vagyunk- mostanra foprogramozo az Igo-soknal...no comment. Nem biztos, hogy valaki azert nem ir 3d-s csodajatekot, mert nem tud, hanem mert sokkal jobban szereti a regi jo oreg C64-Amiga atmoszferat.
    Mind1, en amit oda leirtam, utolso szoig igaz, nekem (nekunk) nincs miert szegyenkezni. Azert pedig, mert nehany suketnema-vak felhulye, nem tud elolvasni egy rohadt sort, helyette fikazik, nem nekem kell rosszul ereznem magam. Hogy kepben legyel: az oldalon most is ott van egy PlasmaPPC nevu dolog, ami csak azert keszult, hogy a CGX native-assembly PPC lehetosegeit, stabilitasat lecsekkoljuk, mielott vmi komolyba kezdenenk. Ott vilagosan leirtuk, hogy !Amiga!+3.x KS+PPC+CGX kompatibilis GFX. Erre jon a fikalevel, hogy pegan neki fagy. Most szted ki a nemnormalis? Ezekutan olyan szinten tele lett a perom a Pegasokkal, hogy egy jo szavam nem volt az egeszrol... El kellett telnie jo idonek, mire lecsillapodtam.... :-D Erdekes lehet, hogy egy Torok nevezetu developer letesztelte, ?s tisztesseggel megirta hogy futott 4000+Cstorm cuccon, (erre voltunk u.i. kivancsiak, mivel nekem "csak" 1200+PPC+BV volt). De nem ertem ma sem, mire fel ez a nagy Amiga vs. Pega conflict.... Nekem az asztalon egymas mellett a sokfele Amiga, koztuk a PegaII, de meg a budos eletben nem hallottam oket vitatkozni. :-D
    Mindig csak a buta emberek, foleg a magyarok.... Ha akkor nem vettek volna el a kedvunket totalisan, valszeg a Vortex, es meg sokminden mas keszulhetett volna el Amigara es Pegara is... De jellemzo a "maradek" Amigas emberekre, hogy a regi segitokeszseg kezd total kiveszni.... Sam Jordan-t megdobtuk egy maillel Svajcban, ott el miota a H&P-tol dobtak. Egy asm Include kellett volna Warp3d-hez. O is szepen lekezelt minket... :-?
    Ez van, ez az Amiga-Pega (mert most mar sztem egyutt megy a ketto, meg ha kulon uton is) soha nem lesz olyan fasza, mint a regi szep idokben... kar, rajtam sosem mulott, akiken meg igen, azok kurvara szegyellhetik magukat, de sztem ezzel egyetertunk.

    [ Edited by Maverick on 2007/6/13 19:42 ]
  • »07.06.07 - 09:23
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    Amugy a fent emlitett CGX tesztprogiban egyetlen dolog volt a fagyas oka, hogy pegan nem emulaltak le azokat a hw regisztereket, ahol pl. kozvetlen volt olvashato az egergomb...Szerintem ha a WinUAE sem tudna, 90% demo fagyna latta, de nem azert mert lamerek irtak.... Minek bonyolitani vmit, ha egyszerubben megoldhato? Ha lett volna Pegam/A1-om akkoriban, tutira megnezem miert fagy rajta, es atirjuk, de csak a Pegas verziot...az Amigast mi a banatnak, mikor az tokeletesen megy??? Mind1, van egy ismerosom, akinek Pega2je van (Fiatklub kapcsan ismertem meg, mert az occse szervezo volt ott), es o minden tovabbi nelkul kijelentette, tesztelni szeretne amit csinalunk... o gondolkodik jol, mindenkinek jobb, ha keszul vmi cucc Amigara/Pegara nemdebar? Nem mindenki szerint, van akinek nem eleg jo, ha a bal egergombot Amigan (!!!) bittest-el vizsgalom. Sebaj, ha valami alakul, majd itt jelzem, aztan aki itt van, es jelzi, hogy tesztelne, az teszteli, aki meg nem, az nem. Vegezetul, termeszetesen a rendszerbarat dolgoknal mi is IDCM message alapon dolgozunk, de egy olyan tesztprogram, ami a grafikus kompatibilitas vizsgalatara keszul, nem kell rendszerbarat legyen, legalabbis nem minden tekintetben.
    Neongod, egyebkent qrrvajo az Avatar-od, Alien breed rockz!!! :pint:
  • »07.06.07 - 09:41
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    Akitol a Pegat vettem, fel oran keresztul orult annak hogy az AmigaOne fagyott a bemutaton. :-? En meg nem akartam hinni a fulemnek, mert akkor meg boven nem volt netem, es nemigen tudtam errol a gyulolkodesrol. Jajj de szomoru voltam tole :cry:
  • »07.06.07 - 09:47
    Profile Visit Website
  • Caterpillar
    Caterpillar
    neongod
    Posts: 34 from 2006/6/14
    From: Budapest, Hungary
    En mar nem akarok belekezdeni egy elemzesbe, hogy mi miert tortent az Amigaval ugy ahogy. De az biztos, hogy az emberek gyarlosaga, onzosege es primitivsege vitte oda a egeszet amive most lett. Amigan a kezdetektol fogva minden problemara tobb megoldas is letezett es ez volt benne a szep (PFS-SFS-FFS-AFS, P96-CGX, MUI-Reaction-Triton, WarpOS-PowerUP, stb...) a valtozatossag. Am mikor a classic elavult lett es az emberek kiutat kerestek, megmaradt ez a szethuzas, ami egy platformon belul jo volt mert a valtozatossagot jelentette, am a migracional tobb parhuzamos utat eredmenyezett es feldarabolta az egesz platformot (AROS-OS4-MorphOS-Emulatorok(uae,amithlon,amigaxl,stb)) es ez vezetett az egesz hanyatlasahoz is.

    A fikazas mar csak ennek a kovetkezmenye, foleg az utobbi idoben, mikor mar semmi produktivitas volt csak a pangas. Nem maradt mas elfoglaltsag, mint fikazni egymast...
    Az egesz egy bonyolult es hosszu pszihologiai elemzest igenyelne :))

    [ Edited by neongod on 2007/6/7 10:04 ]

    [ Edited by neongod on 2007/6/7 10:05 ]
  • »07.06.07 - 10:00
    Profile
  • Caterpillar
    Caterpillar
    neongod
    Posts: 34 from 2006/6/14
    From: Budapest, Hungary
    Maverik: amugy meg ide pont ugyan azok az emberek irnak, akik pegasos.hu forumba is. Mibol gondolod, hogy itt normalisan valaszolnak, ott meg nem? :)
  • »07.06.07 - 10:20
    Profile
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    :-D
  • »07.06.07 - 10:27
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    Mondjuk, jogos a kerdes, de hatha ide menekulnek azok, akiknek "amott" esetleg voltak mar keseru tapasztalatai. (Egyebkent elnezest kerek, amiert az Amiga.hu-t es a Pegasos.hu-t egykalapalavettem, elismerem, tenyleg hiba volt.) Meg aztan en nem szeretem a tomegeket, mert mennel tobb az ember, annal tobb a szethuzas. Amugy a fenti iromanyoddal tokeletesen egyetertek, pontosan erre gondoltam en is. Bar sztem ez a fikazzunk, ha kell, ha nem, ez egy kicsit az internet robbanasszeru elterjedese miatt is van, mert mas helyeken/vonatkozasokban is megfigyelheto. Csak azok a dolgok nekem/kunk nem fajnak, ellenben az AMIGA, az nagyon faj. Szegeny Jay Miner, jo hogy nem erte meg. Es most nem a hardware/software/business dolgokra ertem, hanem erre a "lelketlen" legkorre... Regen bebasztunk egy Silents, Phenomena, Sanity, ..... -sorolhatnam estig- demot, es korbeultuk bazze a tv-t, vagy Amiga moniort. Es nem fikaztunk, hanem -akkor is ha tizedszer lattuk- , tatott szajjal neztuk vegig NEMA CSENDBEN. Most meg, nincs egy valamirevalo demo, vagy csak alig... pedig demo nelkul egy olyan mint az Amiga, meg fog halni ... mert Amigan mindig is az tartotta a lelket az emberekben. Es ha az Amiga hal, vele fog halni az egesz miskulancia, ez nem talan, ez biztos. A Pegasos, es a tobbi dolog az Amiga nevu fan egy-egy (egyebkent nagyon szep vastag) ag, de ha a fa kiszarad, vege mindennek. Mert az Amiga scene/community nelkul semmi sem volna mar itt. Ez nem egyik, vagy masik iranyvonal lenezese, csak ugy ertem, ha a Commodore halalakor a community is feladta volna, akkor a mikrofos mar regen gyozott volna. De igy nem tud, amig mi meg vagyunk, mert csak en tobb tiz embernek mutattam meg az Amigamat/Pegamat, akik el vannak ajulva tole(2 sec boot)...es ez jelent valamit. Egyszer a mikrofos is hibazhat, es akkor ez a par platform (amig a m$ ujra erore kap) nagyobb reszt haraphat ki a tortabol. Azt utana mar csak meg kell tartani. Ezert kellenek a fejlesztesek, es a maximalisan elkotelezett Amigas/Pegas emberek. Jo hogy vagyunk, kitartas :-D
    Mi is probalunk hozzatenni ami tolunk telik, de melo mellett csinaljuk tomyval a projecteket, se grafikus, se zenesz, csak ket koder, a "muveszi" dolgokat meg altalaban megcsinalom en, ahogy tudom. Emiatt nem tudunk semmi igazan komolyat letenni az asztalra, de most ez talan valtozni fog. Elkeszult egy modhatni sajat engine, legalabbis nagyvonalakban, ez legalabb a portolhatosagot garantalja... Csak nehogy megint szegeny anyam keruljon a kozeppontba, mert akkor inkabb beallok windozprogramozonak :-D
  • »07.06.07 - 10:47
    Profile Visit Website
  • Just looking around
    Maverick
    Posts: 14 from 2007/3/4
    From: Kapuvar Hungary
    Majd en kalapalom bele a bugokat :hammer:
  • »07.06.07 - 10:50
    Profile Visit Website